Skip to content

Museoliitto

Museoliitto-konsernin toimisto

Suomen museoliitto ry:n, FMA Creations Oy:n ja Yhteinen perintö Oy:n toimisto sijaitsee Helsingin ydinkeskustassa. Posti- ja käyntiosoitteemme on:

Pohjoisesplanadi 35 Aa
00100 Helsinki

Museoliitto-konsernin henkilökunta

Konsernihallinto

Toimitusjohtaja Petra Havu
044 430 0724
petra.havu@museoliitto.fi

Konsernin liiketoimintajohtaja Pekka Impiö
044 430 0720
pekka.impio@museot.fi

Konsernin lakimies Veli-Markus Tapio
040 536 6580
veli-markus.tapio@museoliitto.fi

Viestintäjohtaja Miisa Pulkkinen
044 430 0719
miisa.pulkkinen@museoliitto.fi

Talousvastaava Minna Barbunakis
044 430 0727
minna.barbunakis@museoliitto.fi

Johdon assistentti Okuliina Turkia
044 430 0705
okuliina.turkia@museoliitto.fi

Hr-assistentti Kaisa Katila
044 430 0701
kaisa.katila@museoliitto.fi

Suomen museoliitto ry

Viestintä

Viestintäjohtaja Miisa Pulkkinen
044 4300 719
miisa.pulkkinen@museoliitto.fi

Viestinnän asiantuntija Kirsti Ruissalo
044 4300 721
kirsti.ruissalo@museoliitto.fi

Koulutus

Koulutusasiantuntija Pauliina Kinanen
040 354 2205
pauliina.kinanen@museoliitto.fi

Kehittäminen

Kehittämisjohtaja Leena Tokila
040 534 6232
leena.tokila@museoliitto.fi

FMA Creations Oy

Liiketoiminta

Toimitusjohtaja Pekka Impiö
044 430 0720
pekka.impio@museot.fi

Liiketoimintapäällikkö Aino-Marja Miettinen
044 430 0714
aino-marja.miettinen@museot.fi

Museoasiakkuudet

Asiakkuuspäällikkö Elina Makkonen
044 430 0707
elina.makkonen@museot.fi

Asiakkuuskoordinaattori Vanessa Kairulahti
044 430 0729
vanessa.kairulahti@museot.fi

Markkinointi- ja viestintä

Markkinointi- ja viestintäpäällikkö Marjo Vänttinen
044 430 0712
marjo.vanttinen@museot.fi

Viestinnän asiantuntija Susanna Kyllönen
044 430 0708
susanna.kyllonen@museot.fi

Viestinnän asiantuntija Susanna Seppälä
044 430 0716
susanna.seppala@museot.fi

Viestinnän asiantuntija Sanni Harju-Nikula
044 430 0728
sanni.harju-nikula@museot.fi

Sisällöntuottaja Sonja Hämäläinen
044 430 0725
sonja.hamalainen@museot.fi

Asiakaspalvelu

Museokortin asiakaspalvelu (ark. klo 9-12)
puh. 044 784 5745

Asiakaspalvelupäällikkö Jussi Kilpinen
044 430 0711
jussi.kilpinen@museot.fi

Asiakaskoordinaattori Lauri Ampuja
044 430 0717
lauri.ampuja@museot.fi

Yrityskoordinaattori 
Tuula Koskinen
0400 457 027
tuula.koskinen@museot.fi

Asiakasneuvoja Samuel Siimeslahti044 4300 731
samuel.siimeslahti@museot.fi

Asiakasneuvoja Otto Andelin

Järjestelmähallinta

Järjestelmäpäällikkö Janne Oksanen
044 430 0726
janne.oksanen@museot.fi

Projektiasiantuntija
 Anna Pirvola044 430 0718
anna.pirvola@museot.fi

Yhteinen perintö Oy

Yhteystiedot

Toimitusjohtaja Pekka Impiö
044 430 0720
pekka.impio@museot.fi

Liiketoimintapäällikkö Anne Mäkijärvi
040 553 5835
anne.makijarvi@museot.fi

Kehittämisasiantuntija Janne Tielinen
044 430 0706
janne.tielinen@museot.fi